RAZVOJ TIMOVA I KORPORACIJA
Složićete se: poslovanje današnjice ne oslanja se samo na fizičke ili opipljive resurse, već sve više i više na ljudske resurse. Globalni poslovni trendovi to potvrđuju. Ovo nedvosmisleno znači da uspeh poslovanja danas umnogome zavisi od sposobnosti odabira odgovarajućih veština i znanja i spoznaje kapaciteta kod zaposlenih, klijenata i dobavljača.
Preferencije u razmišljanju određuju to kako se ljudi ponašaju u poslovnom okruženju, šta ih motiviše, kakvu komununikaciju preferiraju, kako upravljaju timovi i kako voli da drugi upravljaju njima. Imajući svest o preferencijama u razmišljanju stičemo mogućnost da značajno unapredimo upravljanje ljudskim resursima.
Naš tim međunarodno priznatih NBI™ savetnika i trenera stoji vam na raspolaganju za konsultacije i organizovanje obuka koje su meri baš vašeg poslovanja.
Zašto NBI™?
Kompanije i organizacije koje imaju u vidu preferencije u razmišljanju mogu steći značajne komparativne prednosti u odnosu na konkurenciju, naročito kroz primenu NBI™ instrumenata u sledećim oblastima:
- Politika zadržavanja zaposlenih,
- Regrutacija novih kadrova,
- Jačanje timskog rada,
- Razvoj inovacija i kreativnosti,
- Marketing,
- Jačanje i razvoj liderstva,
- Upravljanje konfliktnim situacijama.
Primera radi, spoznaja ličnih sklonosti u razmišljanju određene osobe koja konkuriše za posao može da posluži kao izvrstan pokazatelj podobnosti te osobe za poziciju za koju konkuriše.
Takođe, kada su lideri i čanovi tima svesni svojih i tuđih preferencija u razmišljanju, kvalitet komunikacije se drastično popravlja.
Spoznajom preferencija u razmišljanju otvara se široko polje mogućnosti rada na jačanju kreativnosti i inovativnosti.
Šta je i kako funkcioniše NBI™?
NBI™ je:
- Brz, online upitnik. Za popunjavanje je potrebno 15 do 25 minuta.
- Precizan i detaljan.
- Naučno utemeljen.
- Dostupan na svim regionalnim i drugim svetskim jezicima.
NBI™ instrumenti omogućavaju da nakon što odgovorite na jednostavan online upitnik, u trajanju od 15 do 25 minuta, saznate kako razmišljate tj. KAKO BAŠ VAŠ MOZAK RADI.
NBI™ meri preferencije u razmišljanju, i ukazuje na vaš stil rukovođenja, način učenja, stil roditeljstva, veštine itd.
NBI™ je razvio dr Kobus Neethling, jedan od vodećih svetskih stručnjaka u oblasti kreativnosti i inovativnosti. Više informacija o Institutu koji je osnovao i vodi dr Neethling možete videti ovde.
Ono po čemu se NBI™ razlikuje od drugih sličnih instrumenata jeste visok nivo preciznosti, a nizak nivo komplekosti čime se olakšava razumevanje i upotreba rezultata.
Posmatrajući „podelu“ mozga na levu i desnu hemisferi, zajedno sa „podelom“ na „prednji (kognitivni)“ i „zadnji (afektivni)“ mozak, dobijena su 4 kvadranta, svaki sa svojim specifičnim misaonim procesima.
Pored podele na 4 kvadranta, dr Kobus Neethling je u NBI™ instrumente uveo i 8 dimenzija, čime je informativnost i preciznost značajno povećavao. Ovim je dr Neethling objasnio zašto osobe sa potpuno istim rezultatima po kvadrantima, mogu da imaju značajno drugačije poglede.
Da bi odgovorio brojnim izazovima zbog različitih uloga i okruženjima u kojima se krećemo, dr Kobus Neethling je dizajnirao i druge NBI™ instrumente: NBI™ Odrasli, NBI™ Studenti, NBI™ Učenici, NBI™ Liderski stil, NBI™ Veštine, NBI™ Timovi itd.
Pored engleskog, NBI™ instrumenti su dostupni na srpskom, hrvatskom, bosanskom i još 14 svetskih jezika.
Da biste saznali koji instrument je najbolji za vas, najbolje je da se sa nama posavetujete. Kliknite ovde.
Šta su preferencije u razmišljanju?
Preferencije u razmišljanju koji način razmišljanja nam najviše „leži“ kada smo u našem najprirodnijem stanju. Kada razmišljamo van naših preferencija osećamo napor a samim tim i manje zadovoljstvo.
Primetili ste već da se načini na koji svako od nas opaža detalje, tumači događaje, saopštava odluke, piše mailove, organizuje i planira svoje vreme, udvara se…razlikuju. Sve je to povezano upravo sa preferencijama u razmišljanju.
Postojanje preferencija u razmišljanju je naučno dokazano. Među najpoznatijim Istraživanjima koja su najviše doprinela razumevanju funkcija mozga (leve i desne hemisfere) sproveli su Roger Sperry i Michael Gazzaniga ranih 60-ih godina prošlog veka. Na temeljima njihovog rada, razvoj NBI psihometrijskih instrumenata nastavio je dr Kobus Neethling, uz podršku svog mentora Paul Torrence-a, na Univerzitetu Džordžija u Atlanti.
Iskustva korisnika NBI™
Korišćenje NBI tokom radionice unelo je pravo osveženje i podstrek za dalje uspešnije obavljanje poslova; sagledavanje i upoznavanje kolega iz nekog drugog ugla. Danas, mnogo bolje upravljam sobom i drugima u komunikaciji što je u mom sektoru donelo uštedu od 20-40% vremena.
Najviše mi se dopao rezultat testa! Definitvno sam otkrila nešto novo o sebi šta nisam znala, i nešto šta sam mislila da jesam a nisam.
Fantastično iskustvo. Veština kojom sam uspeo da povežem i da pronađem smisao u mnogo radionica i treninga koji su prethodili NBI. Velika korist za unapređenje međuljudskih i poslovnih odnosa.
Ubrzo nakon primene NBI™ instrumenta osetili smo prve pozitivne rezultate na mnogim poljima. Naši prodavci postali su mnogo bolji u komunikaciji sa klijentima, a mi sami postali smo mnogo veštiji u shvatanju potreba naših klijenata. Povrat investicije je u periodu od 16 meseci nakon primene onoga što smo uz NBI™ naučili, dostigao više od 120 procenata.